Моніторинг знань дітей

На виконання плану заходів щодо реалізації освітнього проєкту «Моніторинг у сфері загальної середньої освіти в умовах розбудови сучасної української школи», затвердженої наказом Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 22.02.2021 року №24  «Про затвердження рішень колегії Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 28.12.2020 року,  відповідно до наказу директора від 14.09.2021 року № 105 «Про участь вихованців КЗДО «Валківський ясла-садок «Берізка» у відстеженні рівня засвоєння вимог Базового компонента дошкільної освіти (за освітніми напрямами) у 2021/2022 навчальному році» у І півріччі 2021/2022 навчального року проведено відстеження рівня засвоєння вихованцями вимог Базового компонента дошкільної освіти (за освітніми напрямами) в умовах підготовки до Нової української школи.

Відстеження рівня засвоєння вихованцями вимог  Базового компонента дошкільної освіти (за освітніми напрямами) у Валківському КЗДО  «Берізка» проводилося з метою підвищення якості дошкільної освіти, результативності організації та проведення якісного освітнього процесу, стимуляції особистісного розвитку дітей, визначення рівня засвоєння вихованцями змісту дошкільної освіти відповідно до  вимог Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція) та створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти ЗДО.

Відстеження рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку повинно було проводитися у жовтні 2021 року (попередній моніторинг) та у травні 2022 року (підсумковий моніторинг). У моніторингу взяли участь 35 вихованців групи «Капітошки» та «Дзвіночки»

Для забезпечення об’єктивності та достовірності даних експерти дотримувалися принципів академічної доброчесності та справедливого оцінювання.

Під час організації процесу вивчення рівня сформованості знань, умінь та навичок дітей були використані бесіди з дітьми, аналіз дитячих робіт, спостереження за діяльністю дітей на занятті та поза ними тощо. Інструментарієм здійснення моніторингу виступають: карти спостереження та кваліметричні моделі, що використовуються в межах регіональних моніторингових дослідженнях.

В зв’язку з тим, що в закладі з 24.02.2022 року був призупинений освітній процес, відстеження рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку проводилося лише у жовтні (попередній моніторинг), тому об’єктивно оцінити рівень сформованості компетентностей дітей старшого дошкільного немає можливості.